Історія розвитку

Історія розвитку комбінату ділиться на декілька етапів:

1945 - 1946 рр. - це районна заготівельна контора;

1946 - 1949 рр. - міжрайонна заготівельна контора;

1949 р. - на базі міжрайонної контори організований птахокомбінат.

 

В 1953 році по проекту «Укрмясопромому» було побудовано холодильник. У послідуючі роки по проекту конструкторського бюро Вінницького об'єднання м'ясної промисловості побудовані: ковбасний цех, цех по переробці птиці та кролів, котельня, а в 1974 році були введені в експлуатацію новий холодильник та очисні споруди.

 

В 1976 році по проекту конструкторського бюро Вінницького об'єднання м'ясної промисловості почалось будівництво нового м'ясожирового цеху. Будівництво здійснювалось господарським способом. В квітні 1982 року новим м'ясожировий цех потужністю 25 тонн на зміну був запущений в експлуатацію. В новому цеху було встановлено сучасне обладнання, введена в експлуатацію поточно-механізована лінія по виготовленню сухих кормів з м'якітної технічної сировини, механізована погрузка шкір та м'ясокісного борошна, сконструйована машина для миття напівтуш ВРХ та ін.

 

В 1982 році почато роботи по розширенню холодильника, в результаті чого в 1984 році було запущено в експлуатацію дві морозильні камери та камери зберігання на підвісних шляхах. На комбінаті проводились роботи по поліпшенню побутових умов працівників, так в серпні 1984 року були введені в експлуатацію побутові приміщення холодильного цеху. В цьому ж році була введена в експлуатацію нова котельня.

 

За ці роки було змонтовано водовід від семи власних артезіанських свердловин та два водоймища ємкістю 500 м3, побудований дитячий садочок на 160 місць. В 1987 році був побудований і введений в експлуатацію адміністративний корпус, в комплекс якого входять спортзал, столова та клуб.

 

В 1988 році був побудований та введений в експлуатацію цех технічних фабрикатів, в якому змонтована поточно-механізована лінія по виготовленню сухих кормів із м'якітної технічної сировини. Тут же механізовані в основному всі трудові процеси.

 

В 1989 році була побудована і введена в експлуатацію поліклініка на 150 відвідувань на зміну, а також житловий будинок на 40 квартир.